V dnešnej dobe máme presýtený trh a internet rôznymi produktami a tak je ťažké sa v tom vyznať a vybrať si tie, ktoré sú pre nás tie správne. Influenceri nám odporúčajú každý týždeň niečo iné a keď si pozrieme ceny týchto posh propagovaných noviniek, často sa nám (nie len) študentom zatočí hlava. V tomto článku vám predstavím alternatívy drahých produktov, ktoré ma prekvapili a používam ich už niekoľko rokov a tak viem zaručiť, že účinok a kvalita sú naozaj testované. Nechcem však sprzniť a pokaziť renomé a účinnosť drahých produktov, sama mnohé také mám a som s nimi nadmieru spokojná. Chcem však, aby ste aj vy dali šancu aj produktom, ktoré kúpite napríklad v Lidli.

PS: Článok nie je sponzorovaný a ani jedna zo značiek mi za spomenutie v článku nezaplatila či nedarovala produkty (aj keď paleta astrid labeliek by sa zišla hm 🙂 ) 

 

Cien kondicionér na vlasy

Neviem ako to máte s kondicionérmi na vlasy vy, no ja bez jeho aplikácie sprchu neopúšťam. Keby som si jednoducho  vlasy umyla iba šampónom, po pár razoch by som ich už nikdy nerozčesala. Vlasy si umývam každý deň (čo pre ne pravdepodobne nie je úplne dobré no neviem si pomôcť) u mňa rastie spotreba šampónov a kondicionérov. Čo som sa ja naskúšala všetkých značkových produktov pokým som v Lidli na odporúčanie nevyskúšala ten najlepší, na ktorý už asi 5 rokov nedám dopustiť. Každý kto ma pozná vie, že to je môj najdôležitejší must have produkt čo sa starostlivosti o vlasy týka. Vyskúšajte a neoľutujete - no len mi prosím všetky nevykúpte.

 

Astrid pomáda na pery

Spomínate si na éru EOS balzámov na pery? Áno, aj ja. Na fotkách boli krásne farebné, no s vašimi perami nespravili (v tom lepšom prípade) absolútne nič. Zatiaľ čo tento malý krásavec za cca 50 centov, ktorého nájdete napríklad aj pri pokladni v Kauflande, to je už o inom. V každej kabelke mám jeden a v posteli tiež. Keď ide do tuhého a moje pery sú v kritickom stave, natriem si ich pred spaním a ráno sa zobudím ako znovuzrodená.

 

Zinok & Selén tabletky

Gumové macíky na vlasy sú kategória sama o sebe. Nevylučujem samotnú účinnosť efektu, pri cene sa vám však zakrúti hlava. Tabletky zinku a selénu dokopy nájdete voľnopredajne v takmer každej lekárni. Je to produkt, ktorý tiež používam už niekoľko rokov a preukázal sa ako skutočne účinný. Nie len, že mi zlepšil kvalitu vlasov, no pevné nechty a vylepšená imunita sú ako bonus.

 

Popradský čaj na chudnutie

No a keď už som vyššie spomenula instagramové trendy ako EOS či gumové macíky na rast vlasov, netreba zabúdať na tzv. čaje na chudnutie či detoxikačné čaje. V tomto prípade samotný účinok čaju na chudnutie striktne popieram - nemôžete vypiť denne tri šálky čaju, zajesť ich McDonaldom a koláčmi a sťažovať sa, kde nastala chyba. Kde však vidím benefity týchto čajov (marketingovo označených ako CHUDNÚCICH) je pri trávení samotnom. Áno, so zrýchlením trávenia vám pomôže aj kapustová voda no priznajme si, že tá nie je po chuti každému. Ak hľadáte teda čaj s "detoxikačnými" účinkami na zrýchlenie trávenia, odporúčam čaj značky Popradský, ktorý nájdete tiež napríklad v Bille či Jednote. Čaj získate za smiešnu sumu niečo pod 2€, v porovnaní s 20 eurovými čajmi z internetu.

 

Excipial

Neviem, či patríte do skupiny ľudí s mastnou alebo suchou pleťou no ak do tej druhej, tento objav vám najmä v zime zmení život. Prvý krát som Excipial U Lipolotio (nezľaknite sa, obsahuje kyselinu močovú no tá je pre pleť prospešná) dostala na predpis od kožnej doktorky. Až neskôr som ho začala využívať vo svojej skincare rutine, či už večer alebo ráno. Taktiež je veľmi prospešný ako telové mlieko v prípade stredne až extrémne vyschnutej pokožky. Celkom dobre poslúži tiež ako primer pod make-up. Fotku k nemu žiaľ nemám no stačí sa naňho spýtať v lekárni a verím, že lekárnik bude hneď vedieť.

 

Dúfam, že sa vám páčili tipy, s ktorými so sa s vami podelila 🙂 Ak začnete produkty používať a tiež si ich obľúbite tak, ako ja, kľudne mi napíšte na Instagrame
ZDIEĽAJ MÔJ ČLÁNOK