Priznám sa, že na Instagrame bežne nedostávam pravidelné otázky ohľadom beauty produktov a kozmetiky. Ak však nejaké dostávam, sú ohľadom môjho skincare lovebrandu – The Ordinary. The Ordinary je podznačka kanadskej značky Deciem, ktorá sa zaoberá pleťovou kozmetikou. Filozofia The Ordinary je nevkladať prehnané investície do marketingu a naopak vynaložiť čo najviac zdrojov do výskumu, vývoja a vylepšovania produktov. Vďaka tomu si produkty tejto značky udržiavajú veľmi príjemnú cenu.


Článok pokračuje pod reklamou
 

Nikdy som nepatrila medzi dievčatá, ktoré sa osprchujú a bez make-upu vybehnú von s dokonalou pleťou, no taktiež som nikdy netrpela problematickou pleťou so sklonom k akné. Mojim problémom je skôr začervenanie plete, malé vyrážky (najčastejšie pri perách) či nezrovnalý tón pleti. Moju pleť by som teda definovala ako zmiešanú (mastnejšia na určitých miestach, vysušená na iných) so sklonom k hyperpigmentácii (množstvo znamienok, v budúcnosti pigmentové škvrny – i keď dúfam, že vďaka dostatočnej skincare nie!). Preto som si upravila moju skincare na mieru mne. Odkedy sa aktívne venujem svojej pleti si väčšina mojich kamarátiek a rodiny všimla, že moja pleť bez make-upu vyzerá oveľa lepšie. Som realistka a verím, že na babyface Mirandy Kerr to pravdepodobne už nezmením, no utešuje ma, že zmeny prichádzajú a ja ich sama viem vidieť. Aj napriek tomu, že som zástankyňou názoru, že najviac s Vašou pleťou spraví zdravá a vyvážená strava a dostatočné množstvo vypitej vody za deň, správna skincare tiež zanechá za sebou viditeľné výsledky!

V nasledujúcich riadkoch Vám predstavím produkty, ktoré na pravidelnej báze používam ja. Produkty vždy objednávam iba z oficiálnej stránky Deciem, kde máte poštovné zadarmo od 25€ (3-4 produkty) pričom tento balíček šťastia Vám prinesie kuriér najneskôr do týždňa.

(Tento článok NIE JE spolupráca, produkty som si starostlivo sama vybrala a kúpila)

KYSELINA HYALURONOVÁ

Názov tejto kyseliny je vám už určite dôverne známy z reklám na krémy či iné kozmetické produkty. Žial vás musím sklamať, tie často obsahujú veľmi zanedbateľné množstvo tohto zázraku. Kyselina hyaluronová od The Ordinary je však 2 percentným roztokom posilneným vitamínom B5 (pantenol). Za mňa je to jednoznačne najlepší produkt, ktorý som zatiaľ na pleť vyskúšala. Kyselina krásne hydratuje a moja pleť po nej žiari. Používam ju ráno na vyčistenú a VLHKÚ (!) pleť, keďže keby bola pleť úplne suchá mohlo by hroziť, že sa na pleti vytvoria žmolky.

COFFEINE SOLUTION

Ak tak, ako ja, často scrollujete internetom do pokročilých nočných hodín avšak ráno musíte vstávať pomaly ešte za tmy, aby ste stihli prednášku či prácu, tento produkt bude ideálny aj pre Vás. Kofeín milujem vo svojej káve no a vďaka tomuto produktu aj na svojej pleti. Má mnohostranný účinok, prekysličuje pleť a kožu no a keď toto sérum aplikujete každé ráno do okolia očí, uvidíte zázraky. Za mňa určite nutnosť zaradiť do svojej rannej skincare rutiny.

PYCNOGENOL

Tento produkt je v mojej skincare zatiaľ nováčikom, no už teraz viem, že si spolu budeme dlhodobo rozumieť. Pycnogenol je prírodný vegan extrakt z francúzskych borovíc. Na pleti pôsobí ako oxidant, zachytáva voľné radikály a nádherne zakončí vašu rannú rutinu tak, že Vaša pleť bude žiariť. Po pycnogenole je moja pleť napnutejšia a pôsobí zdravšie (dokonca aj moja babička sa nadchla nad tým, ako som minule vyzerala keď som opustila kúpeľňu). Je žiarivej červenej farby no dočítala som sa, že neobsahuje žiadne farbivá. Je dôležité vyhnúť sa kontaktu s látkami, keďže by sa od neho mohli zafarbiť. Zatiaľ The ordinary tento produkt poskytuje iba v malej 15 ml fľaštičke no naozaj stačí aplikovať na pleť 2-3 kvapky.


Článok pokračuje pod reklamou
 

Na zakončenie rannej rutiny sa odporúča pri každom prípravku značky The Ordinary (tak, ako aj bez nich) aplikovať krém s ochranným faktorom. SPF je dokonca tiež veľmi účinný na udržanie zdravej a krásnej pleti z dlhodobého hľadiska (pričom je dôležité nezabúdať naň aj vnútri či keď je zamračené počasie). Ja aktuálne už vyše 3 mesiacov používam krém Christina Clinical ProClear od spoločnosti Eliamed. Nie len, že má SPF 20 no zároveň pôsobí výborne na suchosť, podráždenosť, začervenanie či citlivosť pokožky, čo je prese to, čo potrebujem.

- V POKRAČOVANÍ SI PREČÍTATE O MOJEJ VEČERNEJ THE ORDINARY RUTINE -
ZDIEĽAJ MÔJ ČLÁNOK