V minulej časti som Vám predstavila moju rannú skincare rutinu. Keďže každá maniačka do starostlivosti o pleť vie, že iba ranné séra nestačia, dnes vám predstavím tú večernú. Na začiatok iba malé vzdelávacie okienko - aký je najlepší produkt na vašu pleť?

...spánok. Ten vás nič nestojí (pokým teda neprespíte pracovnú dobu, vtedy zadarmo nie je) a s vašou pleťou robí zázraky. Keď k tomu pridáme kvalitnú stravu (ideálne vyskúšajte moje (nie len) zdravé recepty z @llebaskitchen) a dostatočné množstvo vody, možno nebude už žiadna z nás potrebovať Facetune (ja ho zatiaľ ale teda ešte potrebujem). V neposlednom rade však netreba zabúdať na už spomínanú "skincare rutinu", ktorá doladí posledné nedokonalosti na vašej pleti.

Som si viac než istá, že produkty značky The Ordinary, ktoré nižšie spomeniem, nie sú vhodné pre úplne každý typ pleti. Mne však práve tieto produkty pomohli a vyhovujú mi, preto som sa rozhodla posunúť moje tipy a recenzie ďalej.

Glycolic Acid 7% Toning Solution

Po kvalitnom odlíčení u mňa prichádza na rad tonikum. To od TO používam už vyše polroka. Obsahuje kyselinu glykolovú, ktorá sa zaraďuje medzi tzv. "alfa hydroxikyseliny" (iste ste už počuli skratku AHA). Tieto kyselinky sa vyznačujú exfoliáciou pokožky. Toto tonikum pokožku exfoliuje (v preklade aj inak - odstraňuje odumreté kožné bunky) veľmi jemne a tak zanecháva pleť žiarivejšiu. Zároveň sám Deciem (spoločnosť, pod ktorú The Ordinary patrí) tvrdí, že toto tonikum je ideálnym podkladom pre ostatné TO produkty. Odporúča sa používať ho večer a nie častejšie ako raz za deň. No a aké je zlaté pravidlo, ktoré používame pri každom TO produkte (či každom produkte obsahujúcom kyseliny)? Používať VŽDY krém s ochranným faktorom. Či už vonku sneží alebo je tropické leto.

Niacinamide (Vitamín B3) 10% + Zinc 1%

Počula som už mnoho názorov o tom, že Niacinamid je MUST HAVE pri akomkoľvek type akné. Ja mám to šťastie, že pokročilým akné som nikdy netrpela. Avšak z času na čas sa aj u mňa vyskytujú nedokonalosti a vyrážky no a tak nenechávam nič na náhodu. Niacinamid zároveň znižuje výskyt pigmentových škvŕn a redukuje výskyt rozšírených pórov. Taktiež nepatrí len ku mastnej pleti - výborne pomáha aj suchej pleti pri redukovaní začervenania, hydratácii či tvorbe (toľko spomínaného a slávneho) kolagénu.

Niacinamid sa inak môže nazývať aj vitamín B3 a obsahuje veľké množstvo minerálov a vitamínov. Tento konkrétne od TO je spojený s roztokom zinku.

Lactic Acid 5% + HA 2%

Som prekvapená, že som kyselinu mliečnu objavila až po cca roku používania TO produktov. Tiež ide o vyššie spomínanú skupinu AHA kyselín a teda spôsobuje exfoliáciu pleti. Nemusíte sa jej však báť pretože toto 5 percentné zloženie s kyselinou hyaluronovou je vhodné aj pre citlivejšie typy pleti.

Už po prvom použití bola moja pleť na ďalší deň extrémne príjemná na dotyk, s hladkou textúrou a zdravým leskom. Treba si však dávať pozor a sledovať reakciu svojej pleti, keďže si môže zvyknúť až po určitom čase. V tom prípade sa odporúča kyselinu používať iba pár krát do týždňa a nie každý deň. Určite odporúčam používať pri večernej rutine.

V prípade kyseliny mliečnej je obzvlášť dôležité používať krém s ochranným faktorom počas jej používania no taktiež minimálne týždeň po používaní (ak sa napríklad rozhodnete ju vysadiť). Ak si vaša pleť rýchlo navykne na Lactic Acid a môžete ju používať každý deň bez akýchkoľvek podráždení, odporúčam prejsť na silnejšie 10 percentné zloženie.

"B" oil

Moju skincare rutinu ukončujem krémom (v prípadne tej rannej) alebo olejom. Tento olej od TO je zmesou viacerých olejov, ktorý poskytuje hlbokú hydratáciu. Obsahuje marulový, arganový, baobabový, pataua, brazílsky orech, inca inchi a šípkový olej (prisahám, netuším ktorý je na čo dobrý ale ten počet ma presvedčil, že tento produkt musím mať) pre podporu ochrany pokožky, jej žiarivosť a ochranu proti voľným radikálom.

 

ZDIEĽAJ MÔJ ČLÁNOK